Güneşe karşı en iyi koruma

Belfa´nın ahşap ve aluminyum kepenkleri size her türlü hava koşulunda ve gürültülü ortamda en iyi ve dekoratif korumayı sağlar. Isı yalıtımı da sağlayarak ortamın sıcaklığı daha stabil kalırken mekanınızın dış görünümününe de önem verdiğinizin göstergesi olacaktır. Uygun ölçü ve renklerde üretimi yapılabilmektedir. Ufak detaylar bir bütüne tamamlandığında asıl kompozisyon tamamlanır , bazıları için de bir pencereyi asıl güzel yapan kepenktir. Biz Belfa olarak masif ağaçtan sorunsuz çalışan gelişmiş kepenk sistemleri üretiyoruz. Kepenklerimiz cephe görünümüne sağladıkları benzersiz katkılar dışında güvenlik ve güneşe karşı koruma gibi ciddi işlevlere de sahiptirler. Projelerinize uygun ölçülerde gerek motorlu gerek motorsuz arzu edilen renkte ve malzemede üretim yaparak en güzel görünümü elde etmenizi sağlamaktayız.

Masif ahşap olan kepenk kanatları ham olarak bile kullanılabilecek bir işçilik ve kaliteye sahiptir. Pencere ve kapı dışında, giyinme odası kapıları, radyatör kajı, kapı, paravan, dolap kapağı, partition wall gibi çok çeşitli amaç için de kanatları kullanmak mümkündür.

Kepenk

Yaz aylarında güneş ışınlarını keserek mobilya ve kumaşların üzerinde yapacağı tahribatı önler, aynı zamanda ışık ve havanın kepenk kanatlarından odaya girmesini sağlayarak mekanların havalandırma ve aydınlatma sorunlarına yardımcı olur. Koyu renkler seçildiği zaman ışığın yaklaşık %85'ini kepenk kanatlarını kapatarak önlemek mümkündür.

Kış günlerinde kepenk kapalı tutulduğunda zaman soğuğa ve hava akımlarına karşı ek izolasyon görevi yaparak ısı kaybını önler. Pencere ve kapı içlerine takılan kepenkler binalarda ekstra güvenlik sağlar, iç mekanları meraklı gözlerden ve kötü niyetli yaklaşımlardan korur. Ahşap kepenklerin diğer önemli bir özelliği ise gürültü emici olmalarıdır.

İç kepenkler birer pencere mobilyası olarak iç mekanları süslemektedir.

Kepenk uygulamaları